. تی 2000
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

همه چیز درباره علت و درمان گیاهی ورم پا در دوران بارداری

شنبه 17 شهریور 1397 ساعت 17:10

ورم پا

ورم پا ,ورم پا در بارداری,ورم پا بعد از زایمان,ورم پای راست,ورم پا بعد از سزارین,ورم پا در اثر ضربه,ورم پاها,ورم پای چپ,ورم پاشنه پا,ورم پاها بعد از سزارین

ورم پا , ورم پا در بارداری , ورم پا بعد از زایمان , ورم پای راست

توضیحاتی در مورد ورم پا

ممکن است شما هم دچار ورم پا شده باشید و بخواهید درمان ورم پا و دست را بدانید. تورم پا و مچ پا، عارضه‌ای شایع است و معمولاً مسئله نگران کننده‌ای به شمار نمی‌آید، به خصوص اگر در اثر سر پا ایستادن و یا راه رفتن به مدت طولانی ایجاد شده باشد. اما اگر تورم پا و مچ پا تداوم یابد و یا همراه با علائم دیگر باشد، می‌تواند نشانگر وجود یک مشکل جدی‌ باشد و درد مچ پا شود. عوامل متعددی‌ برای تورم مچ پا و پا وجود دارد، از جمله: • تورم وابسته (ادم) • بارداری • داروها • صدمات و دررفتگی مچ پا • بیماری (به عنوان مثال، نارسایی احتقانی قلب، اعتیاد به الکل و نارسایی کبدی) • عفونت • ورم لنفاوی • لخته شدن خون • سایر علت‌ها (علل نادر) علائم و نشانه‌های این عارضه به علل ذکر شده در بالا بستگی دارد.به طور کلی ورم پای راست شایع تر است. • به طور کلی، تورم ناشی از ادم وابسته، پا درد در بارداری ، داروها و بسیاری از بیماری‌ها، یک تورم دو طرفه است (در هر دو پا یا مچ پا) که معمولاً در ابتدا به صورت یک برآمدگی نرم و پف کرده در پوست پا بروز می‌کند و به‌سرعت (اغلب در عرض چند ساعت) تا مچ پا گسترش می‌یابد. • با فشار انگشت روی پوست پای متورم، پوست به‌راحتی فرو می‌رود و زمانی که فشار انگشت برداشته شود، پوست به‌آرامی به حالت پف کرده‌ باز می‌گردد. • ازعلائم کلاسیک تورم، مشاهده تورفتگی در پوست پف کرده هنگام درآوردن کفش یا جوراب از پاهاست. • رنگ پوست متورم، اغلب نرمال و یا اندکی کم رنگ است. اما جای تورفتگی کمی تیره‌تر از بافت متورم اطراف آن‌ است. بسیاری از افراد برای رفع تورم موقتی، می‌توانند به‌سادگی در حالت خوابیده به پشت، پاهای خود را بالا قرار دهند (بالاتر از قلب خود)، با این کار بعد از مدتی (معمولاً چند ساعت) تورم به طور کامل برطرف می‌گردد. اما تورم ناشی از برخی بیماری‌های و نیز مصرف طولانی مدت برخی از داروها، به‌تدریج مزمن می‌شود. در این حالت، پوست پا سفت و محکم و مایل به قرمز شده و گاهی اوقات کمی بی‌رنگ یا لکه لکه می‌شود. تورم مزمن با بالا بردن پاها به مدت چند ساعت، به حالت عادی باز نمی‌گردد. به عنوان مثال، بسیاری از افراد مبتلا به نارسایی احتقانی قلبی مزمن (CHF)، دچار تورم دو طرفه مزمن پاها و مچ پا همراه با تغییرات پوست پا هستند. • آسیب یا عفونت مچ پا. آسیب یا عفونت مچ پا معمولاً یک‌طرفه است، اما می‌تواند در هر دو پا نیز رخ دهد. این عارضه در مراحل اولیه، اغلب محدود به یکی از پاهاست، اما ممکن است به پای دیگر نیز گسترش یابد. ورم پا ناشی از تروما معمولاً به صورت موضعی در محل آسیب دیده بروز می‌کند. (برای مثال، پیچ خوردگی مچ پا و یا التهاب تاندون کف‌ پا). در برخی موارد، بخش متورم پوست ممکن است توسط سایش، پارگی و یا کبودی آسیب ببیند. معمولاً درد، همراه با ترومای پا یا آسیب مچ پا بروز می‌کند. برخی عفونت‌های پا ممکن است باعث بروز تورم موضعی ناشی از آبسه (پوست صاف و محکم، گرم و گاهی اوقات با ترشحات چرکی) گردد، در حالی که سایر عفونت‌ها (سلولیت) موجب تورم سراسری، گرمی پوست و اغلب قرمزی آن می‌شود. غالباً محل عفونت، دردناک است.

در این مطلب از سایت جسارت در مورد ورم پا صحبت میکنیم امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.

تشخیص ورم پا

تشخیص مچ پا و پای متورم، از طریق مشاهدات بالینی و معاینه‌ است. پزشک با پرسش‌هایی در مورد ورم پا، اطلاعات مورد نظر را برای درک علت تورم کسب می‌کند. پس از تعیین علت تورم، پزشک می‌تواند برنامه درمان را برای کمک به بهبودی بیمار تنظیم کند. ممکن است صرفاً مشاهده ساده و توضیحات کلامی بیمار در خصوص منطقه متورم، برای تشخیص تقریبی علت‌ تورم، کافی باشد. برای مثال: • تورم مچ پای “پیچ خورده” احتمالاً به دلیل رگ به رگ شدگی پای بیمار طی یک حادثه است. • ورم پا همراه با گرمی پوست مایل به قرمز در یک فرد مبتلا به دیابت، با وجود یک بریدگی کوچک در پای بیمار، به احتمال زیاد ناشی از عفونت است. • تورم دو طرفه پا و مچ پا در یک بیمار قلبی که داروهای دیورتیک تجویزشده را مصرف نکرده باشد، احتمالاً ناشی از ترکیب عوامل ادم وابسته، کنترل ضعیف مایع و افت عملکرد قلب است. تست‌های آزمایشگاهی معمولاً برای تشخیص ورم پا و مچ پا استفاده می‌شود. اما این تست‌ها برای بعضی از بیماران به منظور تشخیص علل زمینه‌ساز تورم نیز ممکن است تجویز شود.

ورم پا بعد از زایمان

ورم پا بعد از زایمان بسیار شایع است.درمان تورم پا و مچ پا بستگی به علت‌های زمینه‌ساز آن دارد. برای بسیاری از افراد، فقط بالا بردن پاهای خود (بالاتر از قلب) و یا صرفاً استراحت دادن به پای خود به‌طور منظم در طول روز، تورم را کاهش می‌دهد، یا کاملاً آن را برطرف می‌سازد. اما برای بسیاری از افراد دیگر، درمان علت زمینه‌ای تورم شامل تجویز آنتی بیوتیک برای عفونت، قرار دادن آتل یا باندپیچی مچ پای رگ به رگ شده، مصرف داروهای مناسب برای نارسایی احتقانی قلب CHF)) یا نقرس می‌باشد. مراجعه به اورژانس و درمان فوری تورم پا و مچ پا، به‌ندرت لازم است، اما ممکن است در مورد برخی از بیماری‌های زمینه‌ای خاص که در آن تورم کلی یا تورم موضعی، یک علامت مهم و گاهی اوقات علامت عمده است، مورد نیاز باشد. نمونه‌های آن عبارتند از: • پره اکلامپسی (مسمومیت حاملگی) • تشدید نارسایی احتقانی قلب • نارسایی کبدنارسایی کلیهشکستگی پا و مچ پا • آبسه • تشدید سلولیت و نقرس هر زمان که تورم همراه با سایر نشانه‌های عمده مانند تنگی نفس، درد قفسه سینه یا تب باشد، بلافاصله به مرکز مراقبت‌های پزشکی مراجعه کنید.

درمان‌های خانگی ورم پا

یکی از بهترین درمان‌های خانگی برای تورم مچ پا، پا و انگشتان پا این است که اندام متورم را کمی بالاتر از سطح قلب قرار دهید. به این منظور می‌توانید طاقباز روی یک تخت و یا نیمکت دراز بکشید و سپس زیر پاشنه‌های خود یک بالش بگذارید، به طوری که پاها بالاتر از قفسه سینه شما قرار گیرد. نشستن به مدت طولانی در هر زمان و هر مکان ( مانند نشستن بر صندلی هواپیما و یا بر صندلی اداره) ممکن است باعث تورم اندام‌های تحتانی شود. تحرک عضله ساق پا به سادگی از طریق کشش و انقباض عضله و هر از گاهی راه رفتن، به رفع تورم پا کمک می‌کند. برخی از پزشکان برای درمان درد کف پا پوشیدن جوراب های ورزشی و داشتن رژیم غذایی مناسب را توصیه می‌کنند.

بیشتر بخوایند :

سه نما


درمان قرنیه با سیر

سه‌شنبه 13 شهریور 1397 ساعت 00:17

ذرت به عنوان یک ضایعه پوست یک واکنش طبیعی برای بدن برای محافظت از خود است. گاهی اوقات توجه به پوشش و حفظ سلامت پاها که قلب دوم ما است، می تواند موجب ناراحتی و درد در این منطقه شود.
درمان قرنیه با سیر

3 نوشابه گازدار

پخت شیرین یک پوست طبیعی است که پوست مرده قشر را از بین می برد، همچنین ضد قارچی است و خواص ضد باکتری آن به جلوگیری از عفونت کمک می کند. اضافه کردن 2-3 قاشق غذاخوری سودا به برخی از آب گرم. پای خود را در این محلول 10 تا 15 دقیقه بگذارید. منطقه مرطوب را با پای خود بشوید تا پوست مرده را پاک کنید، یا یک کاسه قاشق چای خوری، آب لیمو و یک خمیر را بشویید. در منطقه آسیب دیده بخورید و آن را تا یک شب بپوشانید. صبح روز بعد پاک کنید و پوست را بردارید. لوت کبد یک پین از پوست مرده است که معمولا در سطوح نازک و غیر موی، به ویژه در پشت پا یا انگشتان دست است. یا در سمت ضخیم پوست، کف دست و پا ایجاد می شود.
نخود را با گوجه فرنگی درمان می کند

4 لیمو

درمان دیگر لیمو است. اسید موجود در لیمو برای نرم کردن پوست دشوار است که خیار ناپدید شود. آب لیمو را بشویید و آن را حداقل سه بار در روز خشک کنید. در عوض، دو تکه گل میخک را در یک قاشق چایخوری آب لیمو 15 دقیقه خیس کن. گل میخ باید کاملا حل شود. هنگامی که ما مالش می دهیم، آن را چند بار در روز خشک می کنیم. به روش دیگری، یک قاشق چای خوری مخمر آبجو را با یک لیمو آب مخلوط کنید، خمیر را خرد کنید. زخم ها را با یک باند پوشش می دهیم و یک شب بمانیم تا بتوانیم هر یک از این روش ها را بهبود ببخشیم.


5 سیر

سیر یک آنتی اکسیدان طبیعی است و بنابراین در درمان قرنیه بسیار مفید است. همچنین خواص ضد باکتری و ضد قارچی آن از عفونت جلوگیری می کند. نیم سیر در محل مالش گرفت. اجازه دهید خشک پوست، اعمال زخم را پوشش دهد و یک شب بماند. صبح روز بعد، پانسمان را باز کنید و پاهای خود را با آب گرم بشویید. هر شب تا زمانی که ذرت رفته است، تکرار کنید. متناوبا، دو تا سه مکعب سیر را به قطعات کوچک بریزید، یک نمک کمی را بریزید و آن را به مدت سه روز گسترش دهید، بعد از سه روز، ذرت نابود می شود. در صورت لزوم دوباره این روش را دوباره انجام دهید. یکی دیگر از گزینه این است که دو کلم سیر، کمی سرکه، روزانه فلفل می شوند. توپ پنبه ای روی آن را با یک نوار زخم قرار دهید. آن را برای دو تا سه ساعت بیاورید و سپس پانسمان را حذف کنید و آن را چند هفته تمیز کنید

 کیست زمانی ایجاد می شود که فشار روی پوست یک پوست بیضوی یا بیضی شکل ایجاد می کند که در اطراف فشار که در طول زمان گسترش می یابد، محور می شود. اگر تحریک به طور مداوم بر روی بافت بافت قرنیه ادامه یابد، حتی پس از برداشت، پوست دوباره کشت می شود.
درمان زخم معده در طب سنتی

6 روغن سپرین

این آنتی سپتیک قوی است که می تواند به درمان کمک کند. این روغن به سرعت پوست را نفوذ می کند، به طوری که سریع تر برای درمان یخ در یک پارچه نازک و ماساژ منطقه آسیب دیده با آن برای دو دقیقه. منطقه را خشک کنید و آنرا با روغن در منطقه مورد نظر مالش دهید و آن را ببندید. در شب، این کار انجام خواهد شد و تا صبح بماند. به همین ترتیب، روغن نارگیل خالص خرد شده را در مایکروویو ذوب کنید. مخلوط را در یک قاشق غذاخوری روغن سیب زمینی و دو قاشق غذاخوری روغن کافور را برای خنک شدن کم کرده و سپس پا را در آب گرم به مدت چند دقیقه قرار دهید. بقیه کرم در ظرف یک بار بسته بندی می شود 2-3 بار در روز.

7 پاپایا

پاپایا یکی دیگر از درمان های بسیار آسان و موثر برای از بین بردن پاها است. در پاپایا چندین آنزیم وجود دارد که به پوست سخت کمک می کند. علاوه بر این، درد و ناراحتی را از بین می برد و حتی به بهبود سرطان دهانه رحم کمک می کند. چگونگی استفاده از پاپایا: یک قطعه کوچک پاپایا خام را بردارید و آن را در آب قرار دهید و آن را در زخم بشویید و آن را صبح تا صبح بشویید، سپس صبح روز بعد با سنگ به آرامی پوست کنده تا بازیابی تکرار شود.

علائم التهاب حنجره

شنبه 10 شهریور 1397 ساعت 01:27

علائم التهاب حنجره

صدای بد یا خواب آلودگی، سوزش و گلودرد، که هر دو علت لارنژیت و علائم آن است. مشکل در بلع تورم در حنجره علائم سرماخوردگی و آنفولانزا، مانند غدد لنفاوی متورم در گلو، قفسه سینه یا صورت، تنگی نفس تنگی نفس کمبود نفس، به ویژه در کودکان افزایش بزاق. در مراحل اولیه اریتم (قرمزی پوست) و تورم در دریچه بینی، چین Arypyglytic، Aryothenoid غضروف و زنجیرهای ویستیبولار. در مراحل بعدی، طناب های صوتی و قسمت های زیرگلوتیک گلو پایین نیز درگیر می شوند. ترشحات چسبنده بین پیچ و تاب و محدوده حسابی وجود دارد. گاهی اوقات، به ویژه هنگامی که طناب های صوتی بیش از حد استفاده می شود، خونریزی درونی وجود دارد.التهاب حنجره و درمان

Image result for ‫توضیحات التهاب حنجره‬‎


استراحت صدا و صداهای آوازی در درمان لارنژیت بسیار مهم است. استنشاق روغن کاج و یا روغن اوکالیپتوس باعث تسکین تخلیه می شود. برای کاهش سرفه، شربت سینه و سرفه تجویز می شود. برای یک حنجره شدید ملایم، یک مرطوب کننده یا مصرف هوا توصیه می شود که مرطوب کننده هوا است که نفس می کشد. اگر عامل لارنژیت، بازگشت اسید معده به مری است، یک مهار کننده H2 (مانند مهار کننده های رانتی دیین یا پمپ های پمپ مانند اومپرازول برای کاهش ترشح اسید معده تجویز می شود.) اگر لارنژیت ناشی از سوختگی های حرارتی یا شیمیایی استروئیدها باشد. التهاب حنجره ی ویروسی، مایعات نوشیدن کافی، مفید و مؤثر است. اگر علت لارنژیت باکتری یا عفونت قارچی باشد، آنتی بیوتیک ها یا داروهای ضد قارچ برای درمان آن استفاده می شود. در غیر این صورت، استفاده از آنتی بیوتیک ها تحت تاثیر قرار نمی گیرد. اگر نا امید و یا از دست رفته صدای بیمار، به دلیل گره های روی طناب های صوتی، پزشکان معمولا عمل جراحی یا گفتار را توصیه می کنند.


التهاب حنجره و دارچیندر اغلب موارد، لارنژیت یا التهاب حنجره، فقط یک اختلال ساده نیست، بلکه دردناک است. دارچین به عنوان یک درمان خانگی برای خلاص شدن از لارنژیت طبیعی یا التهاب حنجره عمل میکند. این داروی گیاهی دارای خواص ضد عفونی کننده، ضد التهابی و ضد باکتریایی است و گلوتاسیون شما را بسیار سریع می کند. چگونه از آن استفاده کنید؟ یک قاشق چایخوری از پودر دارچین را با سه قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. مخلوط را به مدت 10 دقیقه در آب بجوشانید و آن را سه بار در روز مصرف کنید.التهاب حنجره و سیرسیر یک بثور طبیعی و بهترین داروهای لارنژیت است که می توانید پیدا کنید. همچنین دارای خواص ضد میکروبی است که تقریبا بلافاصله باکتری ها و ویروس ها را که معمولا باعث لارنژیت می شوند، می کشند. چگونه می توان آن را مصرف کرد؟ چند عدد سیر و عسل را در یک کاسه بگذارید. خمیر را خرد کنید یک قاشق چایخوری از این مخلوط را حداقل چهار بار در روز بخورید. در عوض، می توانید 4 میخک سیر را برش دهید. یک قاشق چایخوری روغن حیوانی را حرارت داده و سیر را برای یک دقیقه حرارت دهید. نمک را به طعم اضافه کنید و این مخلوط را دوبار در روز بخورید.